ford silniki

Ford stale rozwija technologię stosowaną w swoich samochodach. Zwiększenie bezpieczeństwa i funkcjonalności pojazdu jest niezmiernie ważne, ale nie mniejsze znaczenie ma technologia stosowana w silnikach. Obecna generacja silników Ford to doskonały przykład tego, jak projektować nowoczesne jednostki napędowe, minimalizując zużycie paliwa bez utraty mocy. Warto wiedzieć, czym są pojazdy napędzane Plug-In Hybrid (PHEV), Mild Hybrid (MHEV) czy EcoBoost. 

Ford Plug-In (PHEV)

Jedną z nowszych wersji jednostek napędowych dostępnych w samochodach Ford, czyli Ford Plug-In. Mówimy tutaj o samochodach hybrydowych typu plug-in, które posiadają dwa rodzaje silników - spalinowy i elektryczny. Jest to rozwiązanie łączące w sobie zalety samochodów spalinowych i elektrycznych. 

W przypadku pojazdów typu plug-in (PHEV) napęd elektryczny nie tylko wspomaga tradycyjny napęd spalinowy, ale może go nawet zastąpić na dystansie kilkudziesięciu kilometrów. Kierowca w dowolnej chwili może zdecydować, z jakiego napędu chce korzystać. 

Ford Plug-in jak ładować?

Samochody Plug-in charakteryzują się możliwością podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania. Właściciel samochodu Ford Plug-in może skorzystać ze stacji ładowania umieszczonych w galeriach, na parkingach, stacjach czy nawet  domowych sieci elektrycznych.

Ładowanie samochodów Ford typu plug-in (PHEV) z poziomu domu jest niezwykle wygodne i intuicyjne. Wystarczy podłączyć pojazd do gniazdka domowego i pozostawić na kilka godzin w celu naładowania pełnej baterii. 

Ten sposób ładowania nie wymaga dodatkowych inwestycji i jest bardzo ekonomiczny, zwłaszcza gdy posiada się tzw. taryfę nocną. Ford przemyślał również potrzeby najbardziej wymagających kierowców, produkując ładowarki Wallbox z przyspieszonym trybem ładowania. 

Samochody Ford Plug-in są zintegrowane z aplikacją FordPass, która pozwala na zdalne sprawdzanie poziomu naładowania akumulatorów auta. Wystarczy otworzyć aplikację by wiedzieć, czy samochód wymaga naładowania przed kolejną podróżą.

Ford Plug-In w niskich temperaturach

Zasięg napędów elektryczny spada w przypadku niskich temperatur, takich jakie są podczas polskiej zimy. Należy pamiętać, aby w zimowe dni:

 • ustawić czas „odjazdu” w aplikacji FordPass, dzięki czemu samochód zostanie nagrzany przez ładowanie a nie z energii akumulatorów.
 • obniżyć temperaturę układu klimatyzacji,
 • dostosować ciśnienie w oponach do niskich temperatur,
 • w przypadku niższych temperatur lepiej sprawdzi się łagodne hamowanie, gdyż akumulator nie przyjmuje tak dużej ilości energii jak w cieplejsze dni

Napęd hybrydowy Plug-In w samochodach Ford jest uniwersalnym rozwiązaniem łączącym wygodę płynącą z silnika spalinowego oraz ekonomię i ekologię wynikającą z częstej jazdy przy użyciu napędu elektrycznego.

Ford Mild Hybrid (MHEV)

Miękka hybryda, czyli układ Mild Hybrid (MHEV) spełnia ekologiczne standardy, dostosowując się do potrzeb kierowców. Ford dostosowując się do wymogów i czyniąc swoje samochody bardziej przyjaznymi dla środowiska stworzył układy napędowe Mild Hybrid. 

W samochodach typu Mild Hybrid (MHEV) główną rolę odgrywa silnik spalinowy, z kolei rola napędu elektrycznego została ograniczona do odciążenia głównego napędu podczas największych obciążeń, czyli w głównej mierze podczas ruszania i przyspieszania. Takie rozwiązanie skutkuje zmniejszonym zużyciem paliwa, a co za tym idzie niższą emisją CO2.

W napędach MHEV silnik elektryczny dysponuje dużo niższą mocą od silnika spalinowego co oznacza, że nie można wykorzystywać go jako osobnego napędu. 

Oznacza to, że samochody typu mild hybrid nie posiadają gniazda do zewnętrznego zasilania. Ładowanie akumulatorów odbywa się podczas jazdy, gdzie energia odzyskiwana jest w przypadku hamowania. Mild Hybrid najwięcej korzyści niesie ze sobą dla osób na co dzień poruszających się miastach, gdzie jest dużo możliwości na hamowanie. 

Dlatego jeżeli często pokonujesz krótkie dystanse i odbywa się to zazwyczaj przy niższych prędkościach do Ford MHEV jest rozwiązaniem, które odpowiada potrzebom współczesnych kierowców.

Ford EcoBoost

Dzięki zaawansowanej technologii amerykański producent stworzył silniki, które bez straty mocy pozwalają spełniać surowe normy dotyczące emisji CO2. Nazwa EcoBoost odnosi się do wyraźnie zmniejszonego zużycia paliwa i redukcji emisji CO2 w połączeniu z wysokimi osiągami silnika. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom obecnie napędy Ford EcoBoost są wydajniejsze od starszych silników o zdecydowanie większej wydajności.

Obecnie wiele z produkowany modeli aut ma możliwość wyboru silników Ford EcoBoost, wśród nich są m.in. Ford Puma, Ford Focus,Ford Fiesta czy Ford Ecosport.

Ford EcoBlue

Mianem Ford EcoBlue określamy silniki Diesla, które powstały z myślą o spełnianiu surowych norm emisji spalin Euro 6. Jest to ogromny przeskok w zmniejszeniu emisji tlenku azotu i CO2, które mają wpływ na ludzkie zdrowie. 

Optymalnie zaprojektowane silniki takie jak Ford EcoBlue wciąż stanowią najlepszy wybór, szczególnie dla osób często podróżujących na długich dystansach. Zastosowanie inteligentnych rozwiązań pozwoliło istotnie zwiększyć oszczędność tej jednostki paliwowej bez utraty mocy.

Samochody Ford Plug-in, Mild Hybrid I EcoBlue dostępne w Auto-Boss

Każde rozwiązanie ma swoje zalety i warto dobrze przemyśleć wybór typu napędu przed zakupem auta. Jeżeli jednak wciąż masz pytania, albo chcesz zobaczyć bezpośrednio samochody Ford to zapraszamy do naszych Salonów w Chorzowie i Bielsku-Białej. Na miejscu wykwalifikowani i doświadczeni doradcy odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzimy najlepsze rozwiązania. Samochody w Auto-Boss dostępne są w atrakcyjnych opcjach finansowania takich jak wynajem długoterminowy, leasing czy kredyt.

Kontakt


Promocje

 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  WIOSENNE PORZĄDKI: SPRAWDŹ UKŁAD HAMULCOWY, WYPIERZ TAPICERKĘ, WYMIEŃ PIÓRA WYCIERACZEK

  WIOSENNE PORZĄDKI: SPRAWDŹ UKŁAD HAMULCOWY, WYPIERZ TAPICERKĘ, WYMIEŃ PIÓRA WYCIERACZEK
 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 31.08.2022

  CZĘŚCI I AKCESORIA

  Wiosenna oferta na akcesoria. Zaplanuj aktywnie swój czas!

  Wiosenna oferta na akcesoria. Zaplanuj aktywnie swój czas!
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  CZĘŚCI I AKCESORIA

  Ford Connected Wallbox dla 1-fazowych i 3-fazowych systemów zasilania elektrycznego

  Ford Connected Wallbox dla 1-fazowych i 3-fazowych systemów zasilania elektrycznego
 • Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Chorzów
Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Chorzów

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od AUTO-BOSS ChorzówOpinie