Top Gear Awards przyznane. Podwójne zwycięstwo Forda!

03.12.2020

Redakcja brytyjskiego Top Gear przyznała nagrody Top Gear Awards 2020. Marka Ford otrzymała tytuł producenta roku, a model Puma ST został uznany za najlepszego crossovera.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, rozdanie nagród Top Gear odbyło się online. W materiale wideo przygotowanym przez ekipę składającą się z Chrisa Harrisa, Paddy'ego McGuinessa i Freddiego Flintoffa, a także tajemniczego osobnika, znanego również pod pseudonimem The Stig, można było obejrzeć zwycięzców konkursu oraz poznać argumentację ekipy Top Gear.

Ford najlepszym producentem na świecie

Nagroda Manufacturer of the Year (Producent Roku) została przyznana marce Ford. Firma została doceniona za innowacyjne podejście do motoryzacji i elektryfikację gamy modelowej. Przedstawiona przez Forda strategia to 14 zelektryfikowanych modeli do końca tego roku. Do 2021 w salonach marki będzie ich już 17.

"Ford nie kopiuje pojazdów elektrycznych i crossoverów. Tworzy samochody, które naprawdę będziemy chcieli...Takie podejście spowodowało, że Fiesta i Focus z łatwością prowadzą w swoich klasach. Co więcej, są jeszcze lepsze dzięki technologii hybrydowej. Ktoś miał dobry rok 2020.” - ogłosił Top Gear podczas przyznawania firmie Ford nagrody Manufacturer of the Year.


„Jestem bardzo dumny, że dwie ważne nagrody przyznało nam znakomite grono dziennikarzy, którzy tworzą rozpoznawalną na całym świecie markę Top Gear. Ford systematycznie powiększa swoją ofertę samochodów zelektryfikowanych. Już teraz w naszych salonach można znaleźć Forda Kugę z trzema rodzajami napędów hybrydowych, a także luksusowego Forda Explorera z hybrydą Plug-In. Co więcej, już wkrótce w ofercie pojawi się w pełni elektryczny SUV Mustang Mach-E. Wszystkie te modele przyczyniły się do nagrody Manufacturer of the Year gdzie Ford został doceniony za innowacyjne podejście do motoryzacji i elektryfikację gamy modelowej.” - powiedział Piotr Pawlak, Prezes i Dyrektor Zarządzający Ford Polska.Ford Puma ST został nagrodzony tytułem Crossover of the Year

"Ford bezwzględnie potwierdził nadejście drugiej generacji Pumy. Podobnie jak Fiesta ma szperę zgłaszającą gotowość do jazdy i pomysłowy bagażnik, co czyni go naprawdę praktycznym samochodem. Do tej pory rynek crossoverów był wypełniony powierzchownie zaprojektowanymi koncepcjami. Wreszcie znalazł się jeden, który ma odpowiednie podejście inżynieryjne. A teraz jest również szybki." - w ten sposób Top Gear skomentował zwycięstwo modelu Ford Puma ST w kategorii Top Crossover.


  • Puma ST
  • Nowy Ford Puma ST został stworzony przez Ford Perfomance i jest pierwszym europejskim SUV-em zbudowanym z myślą o niezwykłych osiągach.

    Pod jego maską znalazł się 1,5-litrowy silnik Ford EcoBoost z turbodoładowaniem, który zapewnia aż 200 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu Ford Puma ST od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 6,7 sekundy! Samochód oferuje cztery tryby jazdy, sportowe zawieszenie, a także aerodynamiczne nadwozie połączone z imponującymi 19-calowymi alufelgami i elementami typowymi dla wzornictwa ST.

  • Puma ST
  • Model Puma jest również jednym z pierwszych zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadził na rynek w ramach elektryfikacji gamy modelowej.

    Pod maską nowej Pumy znajduje się zaawansowany układ EcoBoost z 48-woltową instalacją miękkiej hybrydy. Układ ten odzyskuje energię podczas hamowania i wykorzystuje ją przy przyspieszaniu. Dzięki temu samochód jeszcze szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu, zyskuje dodatkowy moment obrotowy i oferuje zmniejszone zużycie paliwa.


Napisz do nasZobacz samochody Ford


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Chorzów

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od AUTO-BOSS Chorzów