Mustang Mach-E z dwiema nagrodami w plebiscycie Auto Lider 2022

15.02.2022

Plebiscyt Auto Lider jest organizowany przez wydawcę kluczowych mediów motoryzacyjnych w Polsce – magazynów „Motor” oraz „Auto Moto”, a także serwisu magazynauto.pl. Laureatów wybierają nie dziennikarze, a czytelnicy. W obecnej, już dwudziestej edycji plebiscytu oddano ponad 81 tysięcy głosów, wyłaniając zwycięzców w trzynastu kategoriach. Obejmowały one modele samochodów w poszczególnych klasach, a w jednej z nich wyłoniono markę roku.

Ford Mustang Mach-E zdobył główną nagrodę w najbardziej prestiżowej kategorii plebiscytu – Premiera motoryzacyjna, a także w kategorii Crossover/SUV klasy średniej. Wyróżniono także Forda S-MAX Hybrid, który zajął drugie miejsce w kategorii Minivan.

To kolejne nagrody dla pierwszego, całkowicie elektrycznego SUV-a Forda. Wcześniej Mustang Mach-E okazał się najlepszy w głównej kategorii plebiscytu The Best Of Moto 2021 organizowanego przez wydawcę serwisu moto.pl, a także zdobył tytuł Samochodu Roku w plebiscycie Car Of The Year Polska 2022. W tym drugim konkursie decyzję podejmuje grono doświadczonych dziennikarzy z różnych mediów zawodowo zajmujących się testowaniem samochodów. Dzięki temu konkurs jest w pełni niezależny.


Przemyślany i niezwykle dopracowany model

Ford Mustang od samego początku uosabia wolność, postęp, dynamikę, a także pewną dozę buntu. Ford zdecydował się na nowo zdefiniować atrybuty swojego kultowego modelu dla elektrycznej teraźniejszości i przyszłości. Zachowując niepowtarzalny styl i niesamowite osiągi, oferuje więcej przestrzeni we wnętrzu oraz innowacyjne technologie.

Mustang Mach-E jest niezwykle przestronnym samochodem, który swoją atrakcyjną sylwetką przyciąga spojrzenia. Lista seryjnie montowanego wyposażenia jest bardzo długa, zaś wnętrze jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Model ten jest jednym z najlepiej prowadzących się aut elektrycznych, oferującym zaskakująco daleki zasięg.

Ford Mustang Mach-E już w bazowej wersji jest niezwykle bogato wyposażony. Na pokładzie znajdują się m.in. system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu z funkcją wykrywania krawędzi jezdni, tempomat adaptacyjny z funkcją automatycznego zatrzymania i ponownego rozpoczęcia jazdy oraz funkcja utrzymania pośrodku pasa ruchu.

Samochód jest też doskonale skomunikowany ze światem – Mustanga Mach-E wyposażono w modem 4G, który umożliwia bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania. Elegancki, cyfrowy zestaw wskaźników o wysokiej rozdzielczości pokazuje zasięg, prędkość i stan pojazdu, aby kierowca mógł skupić się na drodze. Bezkluczykowy dostęp jest standardem: samochód rozpoznaje podejście kierowcy i odblokowuje drzwi, które następnie otwierają się za naciśnięciem przycisku. Sercem systemu rozrywki i informacji w samochodzie jest nowy system SYNC 4A, który komunikuje się zarówno ze smartfonami z systemem Android, jak i Apple, a aplikacja FordPass pozwala zaplanować trasę na telefonie, a następnie zsynchronizować ją bezprzewodowo z samochodem.

Niezwykle przestronne wnętrze jest bardzo przytulne. Siedzenia wykonano z ręcznie szytej, ekologicznej skóry, a brak tunelu oznacza, że tylna kanapa może komfortowo pomieścić trzy dorosłe osoby. Bagażnik ma pojemność 402 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń jego pojemność wzrasta do 1420 litrów. Drugi kufer umieszczono pod maską – ma on pojemność 81 litrów i jest wyposażony w korek spustowy, dzięki czemu łatwo go umyć. Uzupełnieniem komfortowego wnętrza jest system audio Bang&Olufsen.

Ford Mustang Mach-E


Wyniki sprzedaży potwierdzają zainteresowanie klientów

Wszystkie zalety Mustanga Mach-E znajdują potwierdzenie w rankingach sprzedaży. W Stanach Zjednoczonych w 2021 roku sprzedano 27 140 egzemplarzy tego modelu i był to drugi najlepszy wynik na tym rynku wśród całkowicie elektrycznych SUV-ów. W Europie do klientów trafiły 23 424 Mustangi Mach-E, w tym 275 sztuk do klientów w Polsce.

W styczniu br. Ford Mustang Mach-E był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce. Nowego elektrycznego SUV-a odebrało 93 klientów. Jego udział w segmencie wyniósł 18,16% i był ponad dwa razy wyższy niż drugiego samochodu w zestawieniu. Styczniowy wynik odpowiada także 33% całej ubiegłorocznej sprzedaży Mustanga Mach-E w Polsce.

– Możesz mieć elektryka, a możesz mieć ikonę. Nasze hasło reklamowe jest nie tylko nawiązaniem do klasycznego Mustanga, ale także wskazaniem potencjału pierwszego elektrycznego SUV-a Forda w historii. Mustang Mach-E po doskonałym przyjęciu przez dziennikarzy zbiera kolejne cenne nagrody, w tym tytuł Premiery Roku 2022, przyznany przez czytelników magazynu Auto Moto i Motor oraz internautów serwisu magazynauto.pl. To co jest dla nas równie istotne to fakt, że model ten jest chętnie kupowany przez klientów. Doskonała sprzedaż modelu w USA, Europie i Polsce nie jest żadnym zaskoczeniem, bowiem to niezwykle dopracowany i świetnie prowadzący się samochód – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Skontaktuj się z namiSprawdź model Ford Mustang Mach-E


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Chorzów

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od AUTO-BOSS Chorzów