Ford E-Transit pomoże podnieść efektywność europejskim firmom

14.09.2021

Ford potwierdził, że jego model dostawczy E-Transit, który pojawi się na rynku w przyszłym roku, zapewni przedsiębiorstwom zupełnie nowy wymiar efektywności, opłacalności i satysfakcji z posiadania pojazdu elektrycznego. Model produkcyjny debiutuje w Europie podczas targów CV Show 2021 w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Dzięki największej w tym segmencie wielkości baterii, zasięgowi, mocy silnika i unikatowej funkcji eksportowania energii, w pełni elektryczna wersja najlepiej sprzedającego się samochodu dostawczego na świecie zaoferuje kierowcom bezkonkurencyjne korzyści. Uzupełnieniem tych zalet jest kompleksowa obsługa w zakresie ładowania, bogate wyposażenie standardowe, obejmujące najnowsze inteligentne systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, a także zintegrowany pakiet oprogramowania i usług, służących poprawie wydajności i obniżeniu kosztów eksploatacji.

Ford ogłosił również, że E-Transit wejdzie na rynek w bardzo konkurencyjnej cenie, co przyczyni się do szybszego upowszechnienia pojazdów elektrycznych – w Wielkiej Brytanii ceny będą zaczynać się od 42 000 funtów (bez VAT), a rejestracja zamówień rozpocznie się w październiku.

Nowy E-Transit stanowi kluczowy element nowej globalnej formy sprzedaży i obsługi serwisowej –  Ford Pro  – skoncentrowanej na zwiększaniu produktywności klientów korzystających z pojazdów użytkowych.

„E-Transit będzie krokiem milowym dla użytkowników pojazdów użytkowych. Nowe, usługi sieciowe i zaawansowane systemy usprawnią działalność klientów i zwiększą ich wydajność podczas wprowadzania do flot pojazdów w pełni elektrycznych – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny działu pojazdów użytkowych Ford of Europe. „E-Transit, z cenami zaproponowanymi w taki sposób, aby nie stanowiły bariery wejścia na rynek, jest naprawdę atrakcyjną propozycją dla europejskich przedsiębiorstw.”

Ford E-Transit został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu różnorodnych potrzeb klientów, dlatego standardowo wyposażony jest w akumulator o pojemności użytkowej 68 kWh, zapewniający najlepszy w jego segmencie zasięg, do 317 km WLTP. 1 Transit oferuje doskonałe cechy użytkowe, dzięki mocnemu silnikowi o momencie obrotowym 430 Nm (mocy maksymalnej 135 kW lub 198 kW), masie całkowitej od 3,5 do 4,25 tony, ładowności do 1 758 kg 2 dla modelu van, a także szerokiej gamie 25 wariantów: van, van z podwójną kabiną oraz podwozia z kabiną, w różnych długościach i z różnymi wysokościami dachu.

Dla jak najlepszej efektywności pracy w terenie, użytkownik może skorzystać z funkcji ProPower Onboard, eksportującej do standardowych gniazd wtykowych w kabinie i w części ładunkowej maksymalnie 2,3 kW energii, którą można wykorzystać do zasilania narzędzi, oświetlenia, laptopa i innych podzespołów, takich jak agregaty chłodnicze.

Po zakończeniu intensywnych globalnych testów, będących elementem programu badawczo-rozwojowego, E-Transit rozpoczyna program prób w firmach partnerskich w Europie, których celem jest zademonstrowanie korzyści płynących z użytkowania zelektryfikowanych pojazdów dostawczych i zapewnienie użytkownikom większej satysfakcji przed pierwszymi dostawami E‑Transita wiosną 2022 roku.


Pełna obsługa w zakresie ładowania z Fordem Pro

Ładowanie jest ważnym elementem dla firm wprowadzających pojazdy elektryczne, a Ford zapewnia kompleksowy pakiet rozwiązań zaspokajających potrzeby klientów w zakresie ładowania w zajezdniach, domach i miejscach publicznych.

Usługa ta będzie realizowana przez Ford Pro – wyspecjalizowany zespół ekspertów do spraw zasilania samochodów elektrycznych, którzy począwszy od października będą doradzać klientom na głównych rynkach europejskich Forda w wyborze pojazdu i wdrażaniu infrastruktury ładowania. Rozwiązanie w zakresie ładowania w zajezdniach i na firmowych parkingach będzie obejmować zarówno osprzęt i instalację, jak i inteligentne oprogramowanie, umożliwiające planowanie i optymalizowanie czasu ładowania pojazdów.

Dzięki systemowi Ford Telematics  3 floty mogą sprawnie zarządzać płatnościami za korzystanie z publicznej sieci ładowania Forda, a także zwrotem kosztów pracownikom, którzy ładują pojazdy w domu. Kierowcy mogą również łatwo lokalizować ładowarki, uzyskiwać do nich dostęp i rozliczać się podczas jazdy za pomocą aplikacji Ford Charge Assist zintegrowanej z systemem SYNC 4 E-Transita, którą można obsługiwać za pośrednictwem 12-calowego ekranu dotykowego.  4

Proces szybkiego ładowania E-Transita z 15 do 80 procent za pomocą szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 115 kW trwa 34 minuty. Pełne ładowanie przez noc ze standardowego gniazda prądu przemiennego 230 V zajmuje nieco ponad 8 godzin. 5

Ford Pro ogłosił niedawno ważne przejęcie firmy Electriphi – lidera w dziedzinie zarządzania ładowaniem i dostawcy oprogramowania do monitorowania floty pojazdów elektrycznych. Zaawansowana platforma Electriphi przyczyni się do dalszego udoskonalenia rozwiązań dostępnych w przyszłości, również dla klientów europejskich.


Standardowe wyposażenie o wysokiej wartości

W momencie wprowadzenia na rynek, wiosną 2022 roku, Ford E-Transit będzie oferował klientom długą listę wyposażenia standardowego z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki którym proces przechodzenia na zelektryfikowany układ napędowy będzie łatwiejszy i przyniesie więcej korzyści.

E-Transit oferowany jest w dwóch wersjach – Base i Trend – a wszystkie samochody oferują poziomy wyposażenia znacznie przewyższające analogiczne modele z silnikami wysokoprężnymi. Wersja Base wyposażona jest standardowo w takie elementy jak: elektroniczna regulacja temperatury wnętrza, SYNC 4 z 12-calowym ekranem dotykowym, system 4 Keyless Start, podgrzewane fotele, ogrzewanie szyby przedniej Quickclear oraz podgrzewane, elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne, a także w stałą łączność dzięki modemowi FordPass Connect, dożywotnią subskrypcję FordPass Pro lub Ford Telematics Essentials  3, dostęp do sieci ładowania FordPass przez rok oraz roczną subskrypcję Ford Telematics dla klientów flotowych. 3

Wersja Trend oferuje ponadto dodatkowe cenne funkcje podnoszące produktywność i obniżające koszty eksploatacji, m.in. system nawigacji Ford Connected, 7 tempomat 8, system zapobiegający kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, 8 system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu,  8 system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu  8 oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu. 8


Rozbudowany system SYNC 4, zaawansowane systemy wspomagające kierowcę

Wraz z E-Transitem Ford wprowadza do oferty pojazdów użytkowych w Europie nowy system łączności i informacji SYNC 4, oferujący dwukrotnie większą moc obliczeniową niż SYNC 3, sterowany za pomocą łatwego w obsłudze 12-calowego ekranu dotykowego.4 

Nowa, połączona z chmurą nawigacja SYNC 4,  pozwala zaplanować najbardziej ekonomiczną trasę i na bieżąco informować kierowcę o opłatach, ruchu drogowym, dostępności parkingów, a także wyszukiwać ważne punkty w okolicy, takie jak stacje ładowania, kawiarnie czy bankomaty. Funkcja Intelligent Range pomaga zminimalizować niepokój związany z zasięgiem, uwzględniając w czasie rzeczywistym dane dotyczące stylu jazdy, pogody i warunków drogowych. Dostępna w opcji funkcja zaawansowanego sterowania głosem oraz wbudowana usługa Amazon Alexa 9 umożliwiają kierowcom odbiór potrzebnych informacji bez odrywania wzroku od drogi.

Wyświetlacz SYNC 4 jest odporny na ścieranie i odblaski, został wyposażony w hartowaną, nietłukącą się powłokę, a podczas testów trwałości wytrzymał symulację dziesięciu lat ekspozycji na światło słoneczne. System SYNC 4 będzie w przyszłości regularnie udoskonalany poprzez bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania Power-Up, co pozwoli na wprowadzenie dodatkowych funkcjonalności i usprawnień – jednym z pierwszych przykładów rozwiązań, które pojawi się wiosną 2022 roku, będzie możliwość sparowania dwóch telefonów komórkowych, co pozwoli na równoległe korzystanie z urządzenia służbowego i prywatnego.4

Do najważniejszych nowych systemów wspomagania kierowcy, które pomagają ograniczyć koszty napraw, należy system hamowania awaryjnego podczas cofania Reverse Brake Assist 7, który wykorzystuje kamerę i czujniki do wykrywania pieszych, rowerzystów i statycznych przeszkód podczas cofania. System ostrzega przed podjęciem działania, a następnie automatycznie zatrzymuje pojazd, jeśli kierowca nie zareaguje. Kierowcy mogą również korzystać z nowego oprogramowania 360 Camera, które na 12-calowym ekranie deski rozdzielczej wyświetla widok z góry na otoczenie E-Transita, ułatwiając omijanie przeszkód podczas manewrowania w ciasnych miejscach z ograniczoną widocznością.


Bezkonkurencyjne, zaawansowane usługi dla pojazdów skomunikowanych

E-Transit jest oferowany ze zintegrowanym, nieustannie rozwijanym pakietem oprogramowania i usług, które zwiększają produktywność, czas efektywnego funkcjonowania i obniżają koszty utrzymania pojazdu w firmie, niezależnie od wielkości floty i branży, w której działa. Dzięki stałemu skomunikowaniu, inteligentne narzędzie Ford Telematics 3 – udostępniane bezpłatnie na okres jednego roku użytkownikom flot E-Transitów – pozwala klientom na monitorowanie stanu pojazdu i zarządzanie obsługą, a także zarządzanie ładowaniem, alertami EV, alarmami dotyczącymi wypadków i bezpieczeństwa pojazdu. Program ma także możliwość koordynowania planów szkoleniowych dla kierowców.

Za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Telematics użytkownicy mogą przeglądać w czasie rzeczywistym informacje o flocie E-Transitów, takie jak lokalizacja pojazdu, zasięg pojazdów elektrycznych i stan naładowania, a także mogą śledzić pozycję samochodów względem geofence i określać granice obszarów geofence. Narzędzia inteligentnego zarządzania flotą umożliwiają m.in. zdalne zaprogramowanie wstępnych ustawień klimatyzacji podczas ładowania pojazdów, dzięki czemu na początku dnia nie traci się energii potrzebnej do ogrzania lub schłodzenia kabiny.

Aby ograniczyć do minimum przestoje lub ich uniknąć, system Ford Telematics 3 nie tylko przesyła menadżerom flot alerty dotyczące stanu technicznego pojazdów, ale również istotne dane na temat stanu naładowania, w tym powiadomienia w czasie rzeczywistym o niskim zasięgu, a nawet alerty o nieprawidłowym podłączeniu pojazdu do sieci lub o wadliwej ładowarce i niskim naładowaniu akumulatora. Wszystkie te informacje mogą być wyświetlane na tablicy rozdzielczej systemu Telematics lub wysyłane pocztą elektroniczną bądź SMS-em.

Kierowcy mogą również korzystać z wielu funkcji ułatwiających pracę, w tym z możliwości prostego przesyłania szczegółowych informacji o wszelkich problemach z pojazdem za pośrednictwem aplikacji Telematics Drive App 3, przypisywania się do określonych pojazdów, lokalizowania dostępnych punktów ładowania za pomocą systemu SYNC 4 4 oraz prostego naliczania zwrotu kosztów ładowania w domu bez konieczności składania osobnych raportów wydatków.

Klienci dysponujący mniejszymi flotami mogą łatwo wyszukiwać stacje ładowania, śledzić stan naładowania akumulatora w swoim pojeździe, otrzymywać powiadomienia o ładowaniu oraz płacić za ładowanie w podróży za pomocą aplikacji FordPass Pro.6

Wszystkie Fordy E-Transit są również w pełni zgodne z systemem poprawy dyspozycyjności FORDLiive, bezpłatną usługą dostępną dla użytkowników pojazdów dostawczych Forda, która przyczynia się do wydłużenia czasu sprawności samochodów, dzięki wykorzystaniu w czasie rzeczywistym danych o ich stanie technicznym.


Wyjątkowy rachunek ekonomiczny eksploatacji

Ford oferuje przedsiębiorstwom, które pragną wprowadzić pojazdy elektryczne, atrakcyjną propozycję zakupu E-Transita, która zwróci się lub przyniesie wymierne korzyści biznesowe w okresie użytkowania pojazdu. Oprócz znacznych oszczędności związanych z kosztami paliwa, szacowane koszty utrzymania i napraw serwisowych mogą być o 40 procent niższe, niż w przypadku porównywalnych modeli z silnikami wysokoprężnymi 10. Według danych Forda, model E-Transit jest najtańszy w utrzymaniu w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Niemczech.

Klienci będą mogli skorzystać z najlepszej dla tej klasy pojazdów oferty rocznej obsługi serwisowej bez limitu przebiegu, z ośmioletnim pakietem gwarancyjnym na wszystkie komponenty elektryczne wysokiego napięcia przy ograniczeniu przebiegu do 160 000 tysięcy kilometrów, otrzymają także roczny pakiet pomocy drogowej dla pojazdów elektrycznych, obejmujący ładowanie awaryjne w wypadku wyczerpania akumulatora. Europejska sieć serwisowa jest już gotowa do obsługi pojazdów elektrycznych, dzięki 1500 certyfikowanym dealerom w Europie oraz ponad 4500 autoryzowanym warsztatom, które będą w stanie obsłużyć pojazdy od chwili ich wprowadzenia na rynek.

Skontaktuj się z nami

 

1 Oficjalnie homologowane dane dotyczące efektywności energetycznej zostaną opublikowane przed datą wprowadzenia do sprzedaży. Deklarowany zasięg jazdy i czas ładowania oparte są o symulacje komputerowe wykonane przez producenta oraz o szacunki zasięgu w warunkach procedury testowej. Rzeczywisty zasięg może różnić się od deklarowanego w zależności od warunków zewnętrznych, stylu jazdy, stanu technicznego pojazdu i wieku akumulatora litowo-jonowego. 

Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 2 i (WE) 715/2007 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.

2 Maksymalna ładowność może się różnić w ramach gamy modelowej w zależności od akcesoriów i konfiguracji pojazdu (bez kierowcy). Informacje na temat ładowności danego pojazdu znajdują się na etykiecie na ościeżnicy drzwi.

3 Ford Telematics Essentials jest dostępny tylko dla pojazdów Forda z aktywowanym modemem FordPass Connect. Wyłącznie dla klientów flotowych/biznesowych. Obowiązują warunki OWU FFM i FCS. Wzory ekranów mogą się różnić.

4 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.

5 Wyniki mogą się różnić w okresach szczytu poboru i zależą od stanu naładowania baterii.

6 Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass Pro, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Za transfer wiadomości i danych mogą obowiązywać dodatkowe opłaty.

7 Usługi nawigacji wymagają: systemu SYNC 4 i FordPass Connect, bezpłatnej usługi powiązanej z komunikacją sieciową oraz aplikacji FordPass Pro (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass) lub Ford Telematics. Zakwalifikowane pojazdy otrzymują bezpłatną roczną subskrypcję usług nawigacji, która rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia gwarancji na nowy pojazd. Klienci muszą odblokować wersję próbną usług nawigacji poprzez aktywację zakwalifikowanego pojazdu za pomocą konta członkowskiego FordPass lub Ford Telematics. W przypadku braku subskrypcji przed upływem okresu bezpłatnego, sieciowa usługa nawigacyjna zostanie zakończona, a system powróci do wbudowanej nawigacji offline. Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass Pro, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Za transfer wiadomości i danych mogą obowiązywać dodatkowe opłaty. Aplikacja Ford Telematics dostępna jest bezpłatnie przez rok przy zakupie nowego pojazdu E-Transit.

8 Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.

9 Wymaga dostępnego systemu SYNC 4. Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. Używaj sterowania głosem. Niektóre funkcje Alexy są zależne od modelu smartfonu i natywnego systemu. Amazon, Alexa oraz wszystkie powiązane loga i znaki są znakami towarowymi należącymi do firmy Amazon.com, Inc. lub do podmiotów stowarzyszonych.

10 Dotyczy 3 lat eksploatacji lub przebiegu 180 000 tysięcy kilometrów. Porównano planowe i ponadplanowe czynności serwisowe dla furgonu elektrycznego zasilanego z akumulatora z analogicznym furgonem napędzanym silnikiem Diesla.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Chorzów

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od AUTO-BOSS Chorzów